Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Zmiany w strategi wirtualizacji Microsoft

MicrosoftW trakcie wspólnego webcastu z Citrix na temat nowej strategii wirtualizacji desktopów, Microsoft zapowiedział nowe technologie, inicjatywy i poinformował o nadchodzących zmianach.


Hostowana wirtualizacja desktopów
• Windows XP Mode nie będzie dłużej wymagał sprzętowej wirtualizacji

Wirtualizacja serwerów
 • Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 wprowadzi mechanizm memory overcommit (mechanizm pozwalający na przydzielanie aplikacjom więcej pamięci niż jest dostępna zakładając, że nie wszystkie z niej skorzystają), w Hyper-V R2 funkcjonalność ta będzie występowała pod nazwą Dynamic Memory.

VDI
 • Przyspieszenie zdalnego pulpitu dzięki implementacji technologii Calista nabytej w styczniu 2008 roku, obecnie zwanej RemoteFX. Funkcjonalniość zostanie wprowadzona do Remote Desktop Services (RDS) wraz z Windows Server R2 Service Pack 1.

 • Począwszy od 1 lipca 2010, Windows Client Software Assurance (SA) będzie obejmować za darmo VECD. Firmy nieposiadające SA będą mogły kupić licencje Virtual Desktop Access (VDA) w cenie 100 USD/urządzenie/rocznie zamiast 100 USD za VECD.

• Począwszy od 1 lipca 2010, Windows Client Software Assurance (SA) i nowa licencja Virtual Desktop Access (VDA) da klientom prawo dostępu do wirtualnych desktopów i aplikacji pakietu Office spoza firmy jak np. komputery domowe.

 • Microsoft i Citrix podpisały nową umowę technologiczną mającą na celu rozbudowę i integrację  Microsoft RemoteFX z Citrix HDX.

 • Microsoft i Citrix rozpoczęły wspólne działania handlowe pod nazwą "Rescue for VMware VDI" oferując do 500 licencji klientom VMware View bez dodatkowych kosztów. Oferują nowym klientom 70% rabat na Microsoft VDI Standard Suite i 50% zniżki na subskrypcje rocznej licencji Citrix XenDesktop (25 USD / urządzenie, do 250 urządzeń przez okres jednego roku).

Skomentuj na forum