Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Zmiany w strategi wirtualizacji Microsoft

MicrosoftW trakcie wspólnego webcastu z Citrix na temat nowej strategii wirtualizacji desktopów, Microsoft zapowiedział nowe technologie, inicjatywy i poinformował o nadchodzących zmianach.


Hostowana wirtualizacja desktopów
• Windows XP Mode nie będzie dłużej wymagał sprzętowej wirtualizacji

Wirtualizacja serwerów
 • Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 wprowadzi mechanizm memory overcommit (mechanizm pozwalający na przydzielanie aplikacjom więcej pamięci niż jest dostępna zakładając, że nie wszystkie z niej skorzystają), w Hyper-V R2 funkcjonalność ta będzie występowała pod nazwą Dynamic Memory.

VDI
 • Przyspieszenie zdalnego pulpitu dzięki implementacji technologii Calista nabytej w styczniu 2008 roku, obecnie zwanej RemoteFX. Funkcjonalniość zostanie wprowadzona do Remote Desktop Services (RDS) wraz z Windows Server R2 Service Pack 1.

 • Począwszy od 1 lipca 2010, Windows Client Software Assurance (SA) będzie obejmować za darmo VECD. Firmy nieposiadające SA będą mogły kupić licencje Virtual Desktop Access (VDA) w cenie 100 USD/urządzenie/rocznie zamiast 100 USD za VECD.

• Począwszy od 1 lipca 2010, Windows Client Software Assurance (SA) i nowa licencja Virtual Desktop Access (VDA) da klientom prawo dostępu do wirtualnych desktopów i aplikacji pakietu Office spoza firmy jak np. komputery domowe.

 • Microsoft i Citrix podpisały nową umowę technologiczną mającą na celu rozbudowę i integrację  Microsoft RemoteFX z Citrix HDX.

 • Microsoft i Citrix rozpoczęły wspólne działania handlowe pod nazwą "Rescue for VMware VDI" oferując do 500 licencji klientom VMware View bez dodatkowych kosztów. Oferują nowym klientom 70% rabat na Microsoft VDI Standard Suite i 50% zniżki na subskrypcje rocznej licencji Citrix XenDesktop (25 USD / urządzenie, do 250 urządzeń przez okres jednego roku).

Skomentuj na forum

Logowanie i rejestracja